Kolik stojí m2 Stavoblocku?
Pro odpověď je zapotřebí znát více informací o realizovaném projektu. Pro Vaši správnou informaci nabízíme bezplatné poradenství včetně zpracování cenové nabídky i přímo na místě stavby, statický výpočet či zpracování projektové dokumentace.
Jakou výhodu má zeď Stavoblock oproti jinémo systému?
Stavoblock má bezesporu výhodu v tom, že není nutné vyzdívat základ. Zeď se postaví na zhutněné štěrkopískové lože (tl. cca 150 -200 mm – dle šířky zdi) a dále se jednotlivé bloky skládají suchou cestou bez betonáže a armování. Žádné prolívání betonem a technologické přestávky. Konstrukce provedené suchou montáží umožňují relativní posun mezi jednotlivými tvarovkami způsobený nerovnoměrným sesedáním, rozdílným zatížením a jinými vlivy. Suché spáry vylučují nevzhledné trhliny v ložných a styčných spárách.
Další výhodou je dokonalejší statické provázání pohledových prvků spojkami a táhly, které znemožňují posunutí zdi. Důležitým aspektem je i variabilita systému a jeho vizuální provedení, kdy lze kombinovat tvary, povrchy a barvy.
Do jaké výšky můžu zeď postavit?
Stavoblock je vhodný pro stavbu dělících stěn a opěrných zdí takřka bez jejich výškového omezení. (od 1 metru výšky je nutné statické posouzení)
Lze použít Stavoblock na stavbu plotu?
Ano. V podstatě se k sobě skládají dva pohledové prvky. Zády k sobě se spojují pomocí kotevních spojek (volba spojek udává šířku zdi). Lze tak postavit plotovou zeď na jedné straně např. štípanou, pískové barvy a na druhé straně např. červenohnědou, broušenou. Systém dále nabízí další prvky pro řešení rohů a ukončovací zákrytové desky.
Jak je to s výplněmi plotu a brankou?
Do dělících stěn můžete zabudovat jak výplně, tak branku, či větší bránu na průjezd auta, ale také např. rozvaděče. Způsob ukotvení a postup montáže opět doporučujeme konzultovat s technickým poradcem nebo jej naleznete v doporučeném montážním návodu.
Jak zakončím opěrnou zeď?
Opěrnou zeď lze zakončit pomocí zákrytových desek, nebo dorovnáním terénu do výšky opěrné zdi. V případě použití zákrytové desky na zakončení opěrné zdi, která bude pochůzná /terasy/, doporučujeme tuto desku přilepit lepidlem na beton.
Kolik kotevních táhel mám osadit za pohledový prvek?
Počet kotevních táhel je zpracován statickým výpočtem, na základě zatížení. Na základě těchto statických výpočtů, naleznete na našich stránkách stavební výkresy opěrných zdí, rozčleněné dle výšek a zatížení.
Je možné nejdříve vystavět opěrnou zeď Stavoblock a poté provést zásypy?
Ne. Každá vrstva zdiva Stavoblock by měla být zasypána zásypovým materiálem. Tento materiál se zhutní, přebytečný materiál se odstraní, tvarovky se shora očistí a teprve potom se může začít s vyzdíváním nové vrstvy. Hutnění vyztužené zeminy nebo zeminy za zdí se provádí rovněž po jednotlivých vrstvách.
Jaký použít materiál na zásyp opěrné zdi Stavoblock a do základů?
Na zásyp tvarovek Stavoblock se používá tříděné a vymývané kamenivo, které vyhovuje svým zrnitostním složením. Ideální zásypový materiál je kamenivo /štěrk/ frakce 4-8 či 8 -16 mm. Do základu můžeme využít kamenivo větší frakce /16-32 mm/, či stejné jako na zásyp. Důležité je udělat vyrovnávací vrstvu z jemného kameniva, do kterého budeme osazovat tvarovky Stavoblock.