Menu Hledat
Košík je prázdný
Poradíme vám:
+ 420 461 722 585
Biodiverzní zahrada aneb louka za oknem

Biodiverzní zahrada aneb louka za oknem

28.08.2020 | Zdi a zahrada

Trávníkový průmysl nám vnutil absurdní představu, že dokonalý trávník, který vyžaduje mnoho vody, umělých hnojiv a hlavně škodlivých pesticidů, je symbolem pečlivosti a pořádnosti majitele pozemku.
Přitom stačí jen změnit úhel pohledu, rázem se „anglický trávník“ jeví jako přechemizovaný a ekologicky neudržitelný výmysl, který jde proti záměru přírodní moudrosti.

Nebedni

Nebedni

15.06.2020 | Zdi a zahrada

Bednění – německy die Schalung odtud slangové šalování, šalunk je dočasná nebo trvalá pomocná konstrukce vytvářející formu pro uložení a zhutnění čerstvého betonu při výrobě betonových a železobetonových konstrukcí a prvků.


Fasádní nájemníci neplatiči

Fasádní nájemníci neplatiči

21.02.2020 | Dům a fasáda

Rozhodnete se zainvestovat a změnit fasádu domu. Akci předchází dlouhé debaty, schůze společenství, výběry materiálů a stavebních firem, nabídky, financování, vyřizování dotací. Když už běžíte v cílové rovince a realizace se blíží, zjistíte, že nejste sami, koho se rekonstrukce fasády dotkne. Vaše rozhořčení posílá ještě fakt, že jsou nájemníci "neplatiči" zrovna na zimní dovolené v teplých krajích. 

Chalupa jako šperk

Chalupa jako šperk

29.10.2019 | Dům a fasáda

Venkovské stavby získávají na oblibě díky svému charakteristickému rázu. S dokonalou citlivostí k rekonstrukci a zachování tradičních prvků je často klasický venkovský dům hodnotnějším skvostem než kdejaká satelitní novostavba.

Ekologická stopa

Ekologická stopa

Při polední pauze jsme s kolegy řešili, za jak dlouho se rozloží PLA plast z kukuřičného škrobu, ze kterého vyrábíme malé stavebnice - prototyp zahradních zdí Stavoblock. Na pomoc jsme povolali strýčka Googla a ten nás obeznámil s dalšími skutečnostmi, které jsme ani netušili,...

Fasáda je kůží domu

Fasáda je kůží domu

25.09.2019 | Dům a fasáda

Už malé dítě ví, že vše živé dýchá. Je to přirozená schopnost. Zázrak. V posledních letech ale oživujeme i neživé věci. Kdo za tím stojí? Příroda? Nikoli. Dýchající sedačky, bundy, boty, cihly, fasáda, dokonce i hygienické potřeby.

 

Když opěrné zdi nenahlodá ani zub času

Když opěrné zdi nenahlodá ani zub času

04.09.2019 | Zdi a zahrada

...aneb strmý terén protkaný kamennou nití.

Cenová nabídka fasády

Cenová nabídka fasády

13.08.2019 | Dům a fasáda

Každý jsme se s tím setkali. V dnešní době přesyceného trhu, nabídek ze všech možných odvětví, firmy usilují o svůj díl koláče.

Proměny fasád

Proměny fasád

30.07.2019 | Dům a fasáda

Nedávno jsem viděla na Facebooku dokonalou proměnu "fasády". Přirozená krása byla uschována pod nánosy nepadnoucího tvrdého líčení. Ano, nemluvím o přeměně domu, ale image.
K odhalení kouzla proměňované paní byl ovšem zapotřebí cit šikovné vizážistky. Dokázala najít a vyzdvihnout skryté přednosti. 

Zahrada je Vaší vizitkou

Zahrada je Vaší vizitkou

19.07.2019 | Zdi a zahrada

Zahrady mohou mít mnoho podob.
Říká se,“jak venku, tak uvnitř“.
Obětujte část svého času a dotvořte venkovní prostor k dokonalé přírodní scéně, kde budete trávit svůj volný čas. Vždyť jde o kousek přírody z 510 milionů km2 který patří jen a pouze Vám, tak si ho zvelebte!

Kontaktujte nás