Menu Hledat
Košík je prázdný
Poradíme vám:
+ 420 461 722 585
Porovnání fasád

Porovnání fasád

08.03.2022 | Dům a fasáda

Dnešní trh nabízí pestrý výběr fasád. Neporovnávejte jablka a hrušky cenou, chtějte vědět, co který systém umí.

Vzduchové dutiny ve stavbách. Znáte původ odvětraných fasád?

Vzduchové dutiny ve stavbách. Znáte původ odvětraných fasád?

26.05.2021 | Dům a fasáda

Ochlazování, odvlhčování, větrání. Vzduchové štěrbiny ve stavbách, stejně jako stavění nasucho je staré, jako lidstvo samo.

Fasáda zadarmo

Fasáda zadarmo

16.12.2020 | Dům a fasáda

Každého napadne, že zdařilou rekonstrukcí domu dojde ke zhodnocení nemovitosti. Vzroste tržní hodnota pro případný prodej. Dům je pěkný, pár let vypadá jako nový,...

Biodiverzní zahrada aneb louka za oknem

Biodiverzní zahrada aneb louka za oknem

28.08.2020 | Zdi a zahrada

Trávníkový průmysl nám vnutil absurdní představu, že dokonalý trávník, který vyžaduje mnoho vody, umělých hnojiv a hlavně škodlivých pesticidů, je symbolem pečlivosti a pořádnosti majitele pozemku.
Přitom stačí jen změnit úhel pohledu, rázem se „anglický trávník“ jeví jako přechemizovaný a ekologicky neudržitelný výmysl, který jde proti záměru přírodní moudrosti.

Nebedni

Nebedni

15.06.2020 | Zdi a zahrada

Bednění – německy die Schalung odtud slangové šalování, šalunk je dočasná nebo trvalá pomocná konstrukce vytvářející formu pro uložení a zhutnění čerstvého betonu při výrobě betonových a železobetonových konstrukcí a prvků.


Fasádní nájemníci neplatiči

Fasádní nájemníci neplatiči

21.02.2020 | Dům a fasáda

Rozhodnete se zainvestovat a změnit fasádu domu. Akci předchází dlouhé debaty, schůze společenství, výběry materiálů a stavebních firem, nabídky, financování, vyřizování dotací. Když už běžíte v cílové rovince a realizace se blíží, zjistíte, že nejste sami, koho se rekonstrukce fasády dotkne. Vaše rozhořčení posílá ještě fakt, že jsou nájemníci "neplatiči" zrovna na zimní dovolené v teplých krajích. 

Chalupa jako šperk

Chalupa jako šperk

29.10.2019 | Dům a fasáda

Venkovské stavby získávají na oblibě díky svému charakteristickému rázu. S dokonalou citlivostí k rekonstrukci a zachování tradičních prvků je často klasický venkovský dům hodnotnějším skvostem než kdejaká satelitní novostavba.

Ekologická stopa

Ekologická stopa

Při polední pauze jsme s kolegy řešili, za jak dlouho se rozloží PLA plast z kukuřičného škrobu, ze kterého vyrábíme malé stavebnice - prototyp zahradních zdí Stavoblock. Na pomoc jsme povolali strýčka Googla a ten nás obeznámil s dalšími skutečnostmi, které jsme ani netušili,...

Fasáda je kůží domu

Fasáda je kůží domu

25.09.2019 | Dům a fasáda

Už malé dítě ví, že vše živé dýchá. Je to přirozená schopnost. Zázrak. V posledních letech ale oživujeme i neživé věci. Kdo za tím stojí? Příroda? Nikoli. Dýchající sedačky, bundy, boty, cihly, fasáda, dokonce i hygienické potřeby.

 

Když opěrné zdi nenahlodá ani zub času

Když opěrné zdi nenahlodá ani zub času

04.09.2019 | Zdi a zahrada

...aneb strmý terén protkaný kamennou nití.

Cenová nabídka fasády

Cenová nabídka fasády

13.08.2019 | Dům a fasáda

Každý jsme se s tím setkali. V dnešní době přesyceného trhu, nabídek ze všech možných odvětví, firmy usilují o svůj díl koláče.

Proměny fasád

Proměny fasád

30.07.2019 | Dům a fasáda

Nedávno jsem viděla na Facebooku dokonalou proměnu "fasády". Přirozená krása byla uschována pod nánosy nepadnoucího tvrdého líčení. Ano, nemluvím o přeměně domu, ale image.
K odhalení kouzla proměňované paní byl ovšem zapotřebí cit šikovné vizážistky. Dokázala najít a vyzdvihnout skryté přednosti. 

Zahrada je Vaší vizitkou

Zahrada je Vaší vizitkou

19.07.2019 | Zdi a zahrada

Zahrady mohou mít mnoho podob.
Říká se,“jak venku, tak uvnitř“.
Obětujte část svého času a dotvořte venkovní prostor k dokonalé přírodní scéně, kde budete trávit svůj volný čas. Vždyť jde o kousek přírody z 510 milionů km2 který patří jen a pouze Vám, tak si ho zvelebte!

Kontaktujte nás