Menu Hledat
Košík je prázdný
Poradíme vám:
+ 420 461 722 585

S podobnou citlivostí je třeba přistupovat i k proměnám staveb. Stačí chybějící cit pro estetiku stavby a celá budova může být nevratně zařazena do kategorie nepovedené.

REKONSTRUKCE

Z našich zkušeností víme, že lidé nemusí být zrovna architekti a cvičené oko na objevení krásy v sobě prostě mají. Často to ale není pouze o fasádě. Když chcete dospět k perfektnímu výsledku je zapotřebí ladit celek. 
Nenajdete tu zaručený návod jak na to, jak na rekonstrukci domu, jak na novou fasádu, protože každý dům je jiný. Co můžeme ale bezesporu doporučit a co může být klíčem k úspěchu – hledejte inspiraci v historii

Ve většině případů je ale namístě doporučení odborníka. Rekonstruujete-li starší dům a nemáte s tímto odvětvím zkušenosti, potlačte na chvíli své ego a poraďte se. Přece jen se jedná o rozhodnutí, na které se budete muset dívat Vy a Vaše okolí pár desítek let.

Pro inspiraci přinášíme jednu extrémně vyladěnou stavbu, na kterou jsme pyšní jako pávi. Jde o rekonstrukci staršího domu kousek za Prahou. Dům manželé pořídili, jelikož je okouzlil svým duchem. Nelze odepřít fakt, že je paní majitelka restaurátorkou a cit pro zachování tradičních prvků je jí prostě vlastní. Pokochejte se a hlavně (!), nechte se inspirovat :)

17408

17410

17411
...a ještě, abych nezapomněla. Jistě by Vás zajímala proměna té první zmiňované fasády, že? Tak tady je :)

17412

Autor: Šárka 

Kontaktujte nás