Menu Hledat
Košík je prázdný
Poradíme vám:
+ 420 461 722 585

Stavebních prací se mohou účastnit i živočichové, od kterých vám sice měsíční nájem na účet nechodí, ale žijí s vámi pod jednou střechou. Respektujte jejich přirozenou volbu žít ve vaší blízkosti. Naskýtá se tolik možností, jak “problém“, který v zásadě nemusí být problémem vyřešit. Řeč je o rorýsech, netopýrech, vlaštovkách, sýčcích, apod. Ano, pokud přítomnost živočichů ovlivňuje komfort bydlení, je třeba to řešit odborným přemístěním hnízdiště.

18008
U panelových domů je tento jev častý. Zejména v oblasti střechy, v místě oplechování, kde vznikají dutiny, vznikají hnízda rorýsů a netopýrů. Řešení s nenabízí ve formě např. štěrbinových úkrytů pro zachování hnízdiště živočichů v předsazené fasádě. Jak s nájemníky citlivě zacházet poradí Agentrura ochrany přírody a krajiny ČR - AOPK

 „Dokonce jsme zachraňovali netopýry z paneláků, kde byli zaživa zazdění. Přišlo se na to tak, že zvenku tam nelétávala venkovní zvířata. Spustil se tam náš člověk na laně, vyšťoural ven spárovací hmotu a zjistil, že po týdnu tam ještě jsou živá zvířata. Netopýři přežili jen díky tomu, že se už připravovali na zimování. Měli zpomalený metabolismus. Pomaleji dýchali, pomaleji jim tlouklo srdíčko. Díky tomu přežili,“ dodala Dagmar Zieglerová (předsedkyně organizace Nyctalus - pro ochranu netopýrů)

Brožura ke stažení - Ochrana rorýsů a netopýrů při rekonstrukcích budov

18007
Elegantní řešení vletového prostoru ve fasádě Stavoblock. Otvor opatřený nerezovou krytkou

Autor: Šárka


Kontaktujte nás